{dn}{dl}
{sep}
{hnn}{hl}
{sep}
{mnn}{ml}
TechEd

O KONFERENCII

22. ročník najväčšej a každoročne opakovanej československej konferencie TechEd 2023.

Tešiť sa môžete na prednášky popredných slovenských a českých odborníkov zo sveta informačných technológií.

Konferencia je určená pre IT a databázových špecialistov, vývojárov, bezpečnostných expertov a všetkých, ktorí chcú mať prehľad o súčasných a budúcich trendoch v oblasti produktov Microsoft a IT.

Celá konferencia prebehne v hybridnej podobe - 3 dni v Prahe a v online streame.

Prezentácie z TechEd 2023 si môžete stiahnuť do konca októbra 2023.

 

dni konferencie

 

prednášok

 

prednášajúcich

 

účastníkov

Program konferencie

08:30 - 09:00

Registrace

08:30 - 09:00

Registrace

08:30 - 09:00

Registrace

09:00 - 09:30

Keynote

09:00 - 09:30

Keynote

09:00 - 09:30

Keynote

09:30 - 10:30

Co to IT vlastně dělá?

Role IT se v čase mění a poslední dobou se mění velmi rychle. Z toho plynou velké nároky jak na lidi z byznysu, tak na lidi v IT. Pojďme e společně zamyslet nad tím, co je vlastně naší úlohou, jak si v tom udělat jasno a co to pro nás znamená.

Na stiahnutie

Martin Vitouš

09:30 - 10:30

Keynote: .NET pro (zejména) webové vývojáře v roce 2023

Tradiční úvodní přednáška shrnující novinky v aktuální verzi C#, .NETu a Visual Studia pro (zejména) webové vývojáře.

Na stiahnutie

Michal Altair Valášek

09:30 - 10:30

Microsoft Viva: Proč?!

Nedávný přírůstek do rodiny služeb Microsoft 365 budí v mnohých rozpaky. Microsoft Viva: … „Co to sakra je? Proč to tu vlastně je? Mělo by se to nasadit? Mohlo by to pomoci uživatelům?“ Představíme si všechny komponenty této platformy i možné odpovědi na výše uvedené otázky.

Na stiahnutie

Petr Vlk

10:45 - 11:45

Co je nového v C# 11?

Roční kadence vydávání nových verzí .NETu je neúprosná, a tak tu máme C# 11. V této přednášce se na novinky podíváme a kriticky zhodnotíme situaci.

Na stiahnutie

Jiří Činčura

10:45 - 11:45

Blazor Server jako tuning MVC aplikací

Vytváříte tradiční MVC nebo Razor Pages a potřebujete do nich vdechnout více interaktivity? Blazor Server lze díky své povaze snadno integrovat do stávajících aplikací a vytvořit tak části webu s nádechem SPA takřka bez zásahu do existujícího kódu. A v .NET 8 půjdou ještě větší kouzla!

Na stiahnutie

Miroslav Holec

10:45 - 11:45

Babi on board - jak důchodkyně lezou do 802.1x chráněné sítě a o co jim jde

William Ischanoe

12:00 - 13:00

Odemykání nových možností s Azure Arc: Nejnovější funkce pro Hybridní a Multicloudovou správu

Přednáška se zabývá nejnovějšími aktualizacemi a funkcemi služby Azure Arc od společnosti Microsoft a tím, jak umožňuje organizacím spravovat jejich hybridní, cloudová a kontejnerová prostředí s větší agilitou a efektivitou. Na přednášce se dozvíte novinky z Azure Arc, jako je například podpora pro Azure Private Link, nové možnosti správy zásad a integrace s Azure Policy a Azure Monitor.

Na stiahnutie

Mikhail Khviadchenia

12:00 - 13:00

 T-SQL Window Functions

Na přednášce si představíme koncept Window Functions v jazyce T-SQL, který nám umožňuje s pomocí klíčového slova OVER přesměrovat podmnožinu výsledku našeho dotazu do agregačních, offsetových či rankovacích funkcí a tím podstatně zjednodušit zápisy i zvýšit výkon některých našich analytických dotazů.

Na stiahnutie

David Gešvindr

12:00 - 13:00

Cacheování v .NETu a HTTP

Správně použité cacheování je jedním z důležitých nástrojů jak zvýšit výkon webové aplikace. Správně použít cacheování je ale těžké, a nesprávné použití udělá víc škody než užitku. Ukážu vám tři způsoby cacheování v ASP.NET Core: Response Cache, Output Cache a Object Cache. Ukážu vám i jak zařídit závislost na externích zdrojích (typicky na souborech) anebo jak zařídit cacheování na webové farmě.

Na stiahnutie

Michal Altair Valášek

13:00 - 14:00

Oběd

13:00 - 14:00

Oběd

13:00 - 14:00

Oběd

14:00 - 15:00

OpenAI chat do vašich aplikací

Přijďte se podívat, jak funguje OpenAI chat a jak přidat pomocí Azure OpenAI Service chatbota do vlastní aplikace. Jak takového chatbota naučit čerstvé znalosti? Jak ho omezit na určité téma? Live demo přípravy in-app chatu.

Robert Haken

14:00 - 15:00

Klasifikace a ochrana informací MIP, Prevence úniku dat s DLP

Počet kybernetických útoků neustále narůstá. Stejně jako ochrana proti kybernetickým útokům je důležitá také ochrana informací. Nejen proto je téma ochrany informací v poslední době skloňováno čím dál častěji. 
Dozvíte, co je Microsoft Purview Information Protection (dříve AIP) a jak tuto technologii používat pro ochranu citlivých dat v cloudu i na koncových zařízeních.  Povíme si, jak je možné vaše dokumenty a e-maily klasifikovat a šifrovat díky využití labelů neboli štítků. Také se seznámíte s technologií Data Loss Prevention (DLP), která slouží k ochraně úniku citlivých informací, včetně ochrany proti úniku z koncových zařízeních (EndPoint DLP).
Prezentace bude obohacena praktickými ukázkami, jak tyto technologie mohu pomoci při ochraně informací.

Na stiahnutie

Jakub Urban

14:00 - 15:00

Syntakticky úžasné CSS

Kaskádové styly jsou fajn, pokud jich máte málo. Ale co když jsou pro složitější weby pravidel stovky nebo tisíce? Pak pomůže preprocesor SASS/SCSS. Ten do jazyka CSS přináší věci, které v něm chybí: přehlednější zápis pravidel, vizuální dědičnost, proměnné, funkce matematické i jiné a řadu dalších. Představím vám jak jazyk SASS/SCSS samotný, tak nástroje. Jak s ním pracovat ve Visual Studiu, VS Code a dalších vývojových prostředích.

Na stiahnutie

Michal Altair Valášek

15:15 - 16:15

OT Securita a NIS2

V dnešní geopolitické situaci i v rámci pokračující digitalizace a automatizace nabývá na významu řešení kybernetické bezpečnosti provozních technologií (tzv. Operational Technologies – OT), které jsou jádrem kritické infrastruktury států i většiny průmyslových podniků.
Současně se v rámci průmyslového pokroku neustále zrychluje konvergence OT a ICT technologií. Sbližování dříve odlišných světů přináší vznik nových kybernetických hrozeb, které dosud nebyly v průmyslovém prostředí přítomné a jsou výzvou z hlediska řízení kybernetické bezpečnosti. 
Jednou z reakcí je mimo jiné nová směrnice Evropské Unie NIS2 a její národní aplikace v rámci nové verze Zákona o kybernetické bezpečnosti, která přináší pro organizace mnoho nových povinností. Najít včas vhodné řešení pro zabezpečení OT technologií může být pro mnohé podniky otázkou existence.

Na stiahnutie

Ilja David

15:15 - 16:15

Prometheus: Monitorujte vaše .NET aplikace nebo třeba pivovar!

Co děláte, pokud si někdo stěžuje na výkon vaší aplikace? Jak hledáte skrytý problém a zda vůbec nastal? Může za to externí služba, přetížený endpoint nebo snad problém s cachováním? Prometheus je open-source monitoring nástroj, který vám pomůže nahlédnout pod pokličku skrz metriky. Na této přednášce se dozvíte, jak Prometheus funguje a uvidíte praktické příklady jeho použití pro nejrůznější scénáře, se kterými se v praxi můžete setkat. Mimo jiné i to, jak s ním sledujeme metriky v Minipivovaru Jičín.

Na stiahnutie

Tomáš Jecha

15:15 - 16:15

T-SQL JOIN Internals

Klauzuli JOIN používáme prakticky v každém databázovém dotazu, ale víte, jak skutečně funguje? Na přednášce si zopakujeme logické zpracování klauzule JOIN v jazyce T-SQL a následně se zaměříme na to, jaké algoritmy Microsoft SQL Server používá pro propojení načítaných dat z více tabulek, jak správně přečíst exekuční plán a hlavně jak můžeme jako vývojáři optimalizovat výkon našich dotazů načítajících data z více tabulek.

Na stiahnutie

David Gešvindr

16:30 - 17:30

Pokaždé, když ve funkci v Powershellu nepoužijete [CmdletBinding()], tak umře koťátko

if ($interested) {Get-TechEdSession -subject 'Powershell function‘ -when utery -where $TechEd_location}

Na stiahnutie

Martin Čížek

16:30 - 17:30

Hrajeme si na schovávanou se soubory

Na této přednášce vám představím několik způsobů, jak můžete na svém počítači nebo na cizím webovém serveru uschovat soubory tak, aby je tam nikdo nenašel a nesmazal je. Popsané metody se zaměří například na zneužití ADS, spojování binárních kopií, steganografii, atd.

Na stiahnutie

Roman Kümmel

16:30 - 17:30

Úvod do NativeAOT v .NETu

NativeAOT je relativně nová věc v .NETu. Na této přednášce se s technologií NativeAOT seznámíme, řekneme si k čemu je to dobre, jaká jsou omezení, jaké výhody a samozřejmě jak celé soukolí kompletně nativniho kódu v .NETu používat.

Na stiahnutie

Jiří Činčura

09:00 - 10:00

Co nového v Entity Framework Core 7

Entity Framework Core uhání obrovskými kroky kupředu. A i verze 7 se nedrží pozadu a přidavá nové, a velmi zajímavé funkce. Někdo řekl JSON? Nebo výkon?

Na stiahnutie

Jiří Činčura

09:00 - 10:00

Health checks pro mírně pokročilé

ASP.NET Core Health Checks jsou způsob, jakým může aplikace otestovat sama sebe a externímu monitoringu ukázat, že se těší dobrému zdraví. Ukážu vám také, jak Health Checks používat za hranicemi obvyklého Hello World: jak sledovat služby běžící na pozadí v rámci aplikace, ale i jak využít veřejné sledovací nástroje pro sledování stavu služeb, které jsou schované ve vnitřní síti a nelze se na ně dostat zvenčí.

Na stiahnutie

Michal Altair Valášek

09:00 - 10:00

Je moje webová aplikace skutečně v bezpečí?

Pojďme se společně podívat na jednu poměrně rozšířenou zranitelnost webových aplikací pojmenovanou Local Session Poisoning. Úspěšný útok skrz tuto zranitelnost bude pravděpodobně zničující, přičemž zneužijí je tak snadné, že jej zvládne i negramotný člověk. Pokud se chcete dozvědět o možnosti, jak lze ovládnout tisíce webových aplikací jedním jediným úderem do klávesnice, pak je tato přednáška určena právě vám.

Na stiahnutie

Roman Kümmel

10:15 - 11:15

Použití Row Level Security v praxi

Vladimír Mužný

10:15 - 11:15

Ochrana multi-cloud prostředí pomocí Microsoft Defender for Cloud

V rámci přednášky si ukážeme jak využít jednotné, komplexní a integrované řešení pro posílení zabezpečení Vašich cloudových prostředí v Microsoft Azure, Amazon AWS a Google GCP.

Marek Chmel

10:15 - 11:15

Moving to .NET from .NET Framework: 10 (and some more) reasons

This is a presentation I usually do for my clients when they want reasons to switch to .NET; it includes a lot of benchmarks, some C# language features, some new API introduction and some concepts about how the new CLR/JIT/GC is different; mostly information that has been available publicly, compiled and filtered through my lens.

Na stiahnutie

Ákos Nagy

11:30 - 12:30

MQTT nejen pro IoT

O komunikačním protokolu MQTT se hodně mluví v souvislosti s IoT zařízeními. Je pravda, že je pro ně extrémně vhodný. Ale zdaleka to není jeho jediné využití. MQTT je výtečnou volbou i pro "velké" aplikace, které potřebují elegantní, jednoduchý a zároveň robustní systém pro předávání zpráv v pub/sub architektuře. Ukážu vám, jakým způsobem lze využívat MQTT z prostředí .NET, ale třeba i z jednoduchých mikrokontrolerů za desetikoruny. A třeba jak tyto dvě věci jednoduše propojit.

Na stiahnutie

Michal Altair Valášek

11:30 - 12:30

Zneuctění MFA

Vícefaktorové ověření je samozřejmě bezpečnostní povinnost. Jenom na to nemůžete spoléhat jako na ultimátní bezpečnost. Přihlašovat se z nezabezpečeného prostředí je smrtící, bez ohledu na MFA nebo nic.

Ondřej Ševeček

11:30 - 12:30

Od projektu k produktu….a službě

Digitální transformace  a změny paradigmatu v automotive, potřeba změny mindsetu, delivery modelu, pohledu na zákazníka. Co způsobil převažující podíl IT v odvětví. od modelu T k elektromobilitě. Je čistý elektromobil v souladu s Service continuity? 

Na stiahnutie

Jiří Pilný

12:30 - 13:20

Oběd

12:30 - 13:20

Oběd

12:30 - 13:20

Oběd

13:20 - 14:20

V jakých jazycích vlastně můžu psát na SQL Serveru?

Vladimír Mužný

13:20 - 14:20

Microsoft Sentinel: „Inteligentní analýza zabezpečení a hrozeb“

Co můžete získat nasazením řešení Sentinel? Více než jen řešení SIEM (Security Information and Event Management) a orchestrace, automatizace a reakce zabezpečení (SOAR). Perspektiva pohledu Microsoft Sentinel na vaše prostředí snižuje stres ze stále sofistikovanějších útoků, rostoucích objemů výstrah a rizika dlouhých časových rámců řešení. Reagujte rychle pomocí integrované orchestrace a automatizace rutinních úloh, kterých hromadně přibývá.

Na stiahnutie

Oldřich Šrubař

13:20 - 14:20

Běh .NET aplikací na Docker/Kubernetes

.NET aplikace běží na Linux SKORO stejně jako na Windows a běh v Docker kontejneru je SKORO stejný jako v operačním systému. V přednášce se pokusíme definovat význam slova SKORO a také si ukázat některé praktické ukázky pro životní cyklus .NET aplikací na Kubernetes (konfigurace, nasazení, upgrade apod.)

Na stiahnutie

Michael Juřek

14:35 - 15:35

Robotický zaměstnanec - automatizace procesů

Ondřej Limberk

14:35 - 15:35

Autentizace ASP.NET Web API pomocí API klíčů

V souvislosti s autentizací REST API se často mluví o OData, JWT a podobně. Ale pro mnoho (zejména M2M) API jsou pořád nejlepší variantou staré dobré API klíče. Ukážu vám postup, jakým to celé naimplementovat správně, rozšiřitelně a kompatibilně jak s obecnými standardy, tak s ASP.NET Core infrastrukturou.

Na stiahnutie

Michal Altair Valášek

14:35 - 15:35

Hacking Azure AI

AI will eventually take over the world, but if it gets hacked...
This is a demo-driven session, suited for developers, data engineers, data scientists and security consultants. Both exploits and security recommendations to avoid them will be covered.
Disclaimer: No Borg cubes were harmed in making this session.

André Melancia

15:50 - 16:50

Integrace PKI s Microsoft Intune

Nejbezpečnější způsob přihlašováni se do firemní VPN nebo WiFi je pomocí klientských certifikátů. Jak ale takové certifikáty dostat do mobilních zařízení? Jedním z řešení může být použití služby Microsoft Intune a její integrace s firemní PKI. Na přednášce si ukážeme možnosti této technologie a podíváme se na doporučené nastavení.

Na stiahnutie

Michael Grafnetter

15:50 - 16:50

Blazor novinky + ochutnávka gRPC code-first

V první části přednášky se podíváme na vybrané novinky Blazor v .NET7 a co se chystá do .NET8 (Blazor United). V druhé části si krátce ukážeme, jak lze použít v nových verzích .NET gRPC komunikaci v režimu code-first – můžete tak například z Blazor WASM frontendu transparentně volat ASP.NET Core backendové služby, aniž byste opustili C# zdrojový kód. Netrapte se s .proto soubory nebo dokonce uspořádáním REST API či GraphQL.

Robert Haken

15:50 - 16:50

Zabezpečení síťové konektivity pro Azure SQL databáze

Databáze v cloudu je dnes běžná věc, ale správně nastavena konektivita může způsobit mnoho vrásek jak síťovým, tak databázovým administrátorům. Azure SQL nabízí plejádu možností pro robustní a bezpečnou konektivitu k Vašim relačním datum v cloudu a společně si v rámci přednášky ukážeme a vysvětlíme, jak je správně použít.

Marek Chmel

17:00 - 17:30

Realita kybernetických útoků a poučení z nich

Lidská činnost se digitalizuje a tak i zločin se digitalizuje. Jaká je realita útoků? Jak vypadají z pohledu XDR technologií? Jaké je poučení a co by úspěšným průnikům zabránilo? Dozvite se!

Jan Pilař

18:30 - 21:30

TechEd Párty

Zveme Vás na TechEd párty! (Pouze pro účastníky s fyzickou registrací.)

Harlequin Praha
Oblouková mezi domy 6 až 8, dvorní trakt
101 00 Praha 10
www.harlequinpraha.cz

Již tradičně na vás čeká naše tramvaj, která vás odveze až na párty.
Sraz bude v 17:45 u GOPAS stánku v kině.

18:30 - 21:30

TechEd Párty

Zveme Vás na TechEd párty! (Pouze pro účastníky s fyzickou registrací.)

Harlequin Praha
Oblouková mezi domy 6 až 8, dvorní trakt
101 00 Praha 10
www.harlequinpraha.cz

Již tradičně na vás čeká naše tramvaj, která vás odveze až na párty.
Sraz bude v 17:45 u GOPAS stánku v kině.

18:30 - 21:30

TechEd Párty

Zveme Vás na TechEd párty! (Pouze pro účastníky s fyzickou registrací.)

Harlequin Praha
Oblouková mezi domy 6 až 8, dvorní trakt
101 00 Praha 10
www.harlequinpraha.cz

Již tradičně na vás čeká naše tramvaj, která vás odveze až na párty.
Sraz bude v 17:45 u GOPAS stánku v kině.

09:00 - 10:00

Sqlite - neviditelná databáze i pro web

Na svém počítači ji nejspíš máte v desítkách kopií a ani o tom nevíte. Řeč je o embedded databázi Sqlite, kterou používá velké množství desktopových i mobilních aplikací. V mnoha případech je ale vhodná i pro web. Je malá, elegantní, zdarma a překvapivě výkonná. Ve své přednášce vám ukážu, co Sqlite umí, jak se dá použít na webu v ASP.NET (včetně návodu jak napsat univerzální datovou vrstvu fungující proti Microsoft SQL Serveru i proti Sqlite), jak databáze spravovat a zálohovat.

Na stiahnutie

Michal Altair Valášek

09:00 - 10:00

RBAC v Microsoft cloudu - strategicky a bez zbytečných chyb

Pokud někomu potřebujeme přidělit privilegované oprávnění do Microsoft 365 či MS Azure, přidělíme mu vhodnou roli, ve které jsou obsažena potřebná oprávnění. Ale jakou roli z toho ohromného množství vybrat? Zadání je jednoduché - role musí mít všechna potřebná oprávnění ale zároveň ideálně nic navíc. Pěkná teorie, avšak, jak to realizovat? Tato přednáška popíše koncepci, strategii a klíčové informace o RBACu v Microsoft cloudu. Nebudou chybět notes from the field z velkých korporátních prostředí! A jak pak tyto účty chránit? Pokud se totiž některých účtů s  rolí zmocní útočník, může to ihned skončit kompromitací celého tenantu...A možná vás překvapí, že nyní nemluvím o roli global admina, ale například na pohled nevinně vypadající roli application developera, která  je v rukou útočníka smrtelnou zbraní. Přidělovat role jen na dobu nezbytně nutnou je vhodné řešení? Ano, k tomu máme k dispoizici Azure PIM - zabudované řešení, které umožní přidělovat role uživatelům na vyžádání, po schválění a na dobu nezbytně nutnou, navíc je velmi jednoduchá na používání. Ukážeme si ji prakticky.

Na stiahnutie

Lubomír Ošmera

09:00 - 10:00

Build your own KITT with Azure Cognitive Services

Cognitive services can recognise objects, faces, describe images, understand speech and language, perform advanced searches and so much more.
You can use these services with Azure Bots and IoT to build human interactive cars and houses, or simply interact with clients.
If you are a developer and know nothing about Azure Cognitive Services, this is a good place to start.
Disclaimer: Azure Cognitive Services can't drive a car. They're not 18 years old yet.

André Melancia

10:15 - 11:15

LAPS v novém kabátě - klíčová vylepšení či jen kosmetické úpravy?

Bezpečnostní řešení LAPS (Local Administrator Password solution) prošlo zásadními úpravami a po několika letech přichází přepracované řešení zabudované do nových buildů Windows 10 a Windows 11. Toto řešení přináší i některé zásadní novinky, jako např. možnost ukládat adminská hesla v šifrované podobě či ukládat hesla kromě onprem Active Directory i do Azure Active Directory. V přednášce nejdříve zopakujeme hlavní účel a principy tohoto řešení, následně vysvětlíme, co zajímavého přináší nově přepracovaná verze, jak ji zaintegrovat do existující infrastruktury a také jak je možné uložená adminská hesla číst z MS cloudu.

Na stiahnutie

Lubomír Ošmera

10:15 - 11:15

Implementing security interfaces in ASP.NET Core Identity

This is an introduction to some of the (probably) lesser-known ASP.NET Core Identity interfaces that can help you to improve security in your application.

Na stiahnutie

Ákos Nagy

10:15 - 11:15

Microsoft Intune Suite

Přednáška si klade za cíl předvést možnosti jednotlivých on-prem, cloud a hybrid prostředí v oblastech každodenní správy koncových bodů. Dále pak seznámit se s novinkou Microsoft Intune Suite a podívat se na přínosy pokročilé analýzy koncových bodů, správy oprávnění koncového bodu, Microsoft Tunnel for Mobile Application Managementu, pomoci na dálku a správy speciálních zařízení.

Na stiahnutie

Petr Košec

11:30 - 12:30

Power BI - oblíbené funkce v jazyce DAX

Jiří Neoral

11:30 - 12:30

Minimal APIs v .NET 7

Microsoft inovoval Minimal APIs ve verzi .NET 7 o nové užitečné funkce. Teď už přes své minimalistické pojetí není problém technologii používat pro vývoj API většího rozsahu a to bez nutnosti vytvářet obskurní controllery. Ukážu jak vše funguje, a co nového můžete od .NET 7 na projektech používat.

Na stiahnutie

Miroslav Holec

11:30 - 12:30

Jak funguje autentizace v Azure AD

Zajímá vás, jak funguje ověřování v Azure AD? Co jsou access a refresh tokeny? Na této přednášce vás s nimi seznámím. Ukážeme si, jak se tyto tokeny dají zobrazovat a zkoumat, když ověřování nefunguje správně. Ukážeme si, jak již vygenerované tokeny zneplatnit a jak rychle se toto zneplatnění projeví. Zároveň si vysvětlíme, jak se aplikují Conditional Access politiky a že mohou existovat situace, kdy se jeho prověření lze vyhnout.

Na stiahnutie

Lukáš Brázda

12:30 - 13:30

Oběd

12:30 - 13:30

Oběd

12:30 - 13:30

Oběd

13:30 - 14:30

Microsoft Configuration Manager - novinky a zabezpečení

Již tradiční setkání nad novinkami v produktu Microsoft Configuration Manager za poslední rok (vydání: 2203, 2211 a-2207) se zaměřením na oblasti Cloud-attached managementu, Site infrastruktury, Software Updates a Endpoint Managementu. 

Na stiahnutie

Petr Košec

13:30 - 14:30

The Knights of the Round Graph

Your Microsoft 365 realm accumulates magical knowledge. How does a champion of the board of keys explore such wisdom? This tournament will help thy young templar get stated in Microsoft Graph jousting. Disclaimer: In Merlin's magical world of sapience the tables are round, but they still have edges.

André Melancia

13:30 - 14:30

Úvod do sítí v Azure

Tato přednáška se zabývá základy virtuálních sítí v Azure a jejich souvisejícími službami, jako jsou NSG, VPN, subnet a load balancer. Dozvíte se, jak vytvářet a spravovat virtuální sítě, jak nastavovat pravidla pro zabezpečení a směrování síťového provozu, jak propojovat virtuální sítě pomocí VPN a peering, a jak využívat load balancer pro zajištění dostupnosti a škálovatelnosti vašich aplikací. Tato přednáška je určena pro začátečníky.

Na stiahnutie

Štěpán Bechynský

14:30 - 14:45

Přestávka - Vyhlášení vítězů soutěže EPAM 

V průběhu přestávky proběhne vyhlášení vítězů soutěže EPAM. Slosování a vyhlášení proběhnu na stánku EPAM. 

14:30 - 14:45

Přestávka - Vyhlášení vítězů soutěže EPAM 

V průběhu přestávky proběhne vyhlášení vítězů soutěže EPAM. Slosování a vyhlášení proběhnu na stánku EPAM. 

14:30 - 14:45

Přestávka - Vyhlášení vítězů soutěže EPAM

V průběhu přestávky proběhne vyhlášení vítězů soutěže EPAM. Slosování a vyhlášení proběhnu na stánku EPAM. 

14:45 - 15:45

Power BI web service - enterprise reporting 

Uvažujete nebo již máte Power BI nasazeno ve firmě? Publikujete a sdílíte reporty, ale požadavky neustále rostou? Všechno je pomalé? Jak nastavit firemní reporting a nebýt otrokem webové služby? Kde jsou slabá/silná místa webové služby, efektivní práce s daty, jak službu monitorovat a jak řešit její přetížení? O tom všem si budeme povídat. Téma je to obrovské a my budeme absolvovat průlet klíčovými body v podobě klasického semináře s Q&A závěrem.

Na stiahnutie

Martin Haman

14:45 - 15:45

Best practices pro konzumaci REST API

REST API musíme nejen psát, ale i konzumovat. Že to není vždy jednoduché se přesvědčil v praxi každý. Ukážu jak správně pracovat s třídou HttpClient, jak využít Cancellation Tokeny, jak se postavit k chybám a výjimkám, vysvětlím využití nového rozhraní IAsyncEnumerable a nevynechám ani oblíbené návrhové vzory při konzumaci HTTP API.

Miroslav Holec

14:45 - 15:45

Dynamic Access Control

Řízení přístupových oprávnění na souborovém serveru mnohdy skýtá řadu úskalí a obtížně řešitelných situací. Na některé z nich by mohla být odpovědí technologie Windows Serveru Dynamic Access Control. Pomohlo by vám spravovat řízení přístupu centrálně z AD? Nebo nastavovat oprávnění pomocí AD atributů, namísto členství ve skupinách? Potřebujete řídit oprávnění i podle zařízení, ze kterého uživatelé přistupují? Třešničkou na dortu potom může být integrace s klasifikací dat. 

Na stiahnutie

Lukáš Brázda

16:00 - 17:00

Zapeklitosti připojování počítačů do Azure a Intune

Udělejme si pořádek v tom, jaká vidíte zařízení v Azure AD a jak se to projevuje v Intune. Každý způsob připojení má svůj název a svoje funkce. Připojovat počítače mohou jak obyčejní uživatelé, tak správci a je vhodné to trošku omezit. Jinak nastane nepřehledné a nefunkční peklo.

Na stiahnutie

Ondřej Ševeček

16:00 - 17:00

DevOps a SRE („6 dkg DevOps a 4 dkg SRE = 1 kg Rychlé kvalitní služby“)

Pojem služba se ve středně velkých českých firmách již zabydlel. Někteří ji vyvíjí, jiní poskytují, další podporují, aby ji zákazníci mohli konzumovat. Ať už se nacházíte v jakékoli libovolné částí řetězce, tak většina z Vás volá po zrychlení IT, po automatizacích a spolupráci. Ale jen ti, jež uchopí cloud a nástroje správně, se udrží na trhu. Optimalizace a automatizace přinese změnu ve firemní kultuře, jež se stane lukrativnější pro uchazeče. Ostatní se je budou jenom snažit dohnat. Pojďme spolu nahlédnout na témata, která zrychlují IT. Rozebereme a vysvětlíme si dva pojmy SRE a DevOps, doplněné o „takeaway“ sumáře a kroky, vedoucí k transformaci k rychlejším zítřkům.

Na stiahnutie

David Alimov

Zmena programu vyhradená.

prednášajúci

Štěpán Bechynský

Štěpán Bechynský

Technický konzultant IoT riešenia

Lektor, konzultant a špecialista produktov Microsoft. Pracoval ako Technical Evangelist so zameraním na MS Azure, staral sa o projekty IoT a teraz vzdeláva partnerov spoločnosti Microsoft.

David Alimov

David Alimov

DevOps Architect

Působí jako DevOps Architect ve společnosti KPCS CZ, kde zákazníkům pomáhá s analýzou vyspělosti DevOps, na které staví potřebné kroky k urychlení a optimalizaci zákaznického IT.

Michal Altair Valášek

Michal Altair Valášek

Odborný konzultant, lektor, vývojář

Odborný konzultant a lektor. Ve všech těchto rolích se zabývá tvorbou, provozem a zabezpečením webových aplikací na platformě ASP.NET. Je také lektorem v GOPASu.

Certifikácia

Microsoft ASP.NET MVP

William Ischanoe

William Ischanoe

Odborný konzultant a lektor

Rád sa zaoberá všetkým, čo niekto zabudol zašifrovať, Windows komponentmi z pohľadu bezpečnosti, autentizácií, PKI, IPSecom a WiFi.

Certifikácia

MCSE, MCSA, MCT, MCTS, MCITP, CEI, CEH, ECSA

Roman Kümmel

Roman Kümmel

Bezpečnostný konzultant, lektor

Roman Kümmel je penetračný tester, bezpečnostný konzultant a lektor počítačovej školy GOPAS zameriavajúci sa hlavne na bezpečnosť a hacking webových aplikácií.

Lukáš Brázda

Lukáš Brázda

Lukáš Brázda působí jako odborný konzultant a správce sítí založených převážně na řešeních společnosti Microsoft. Aktuálně je lektorem počítačové školy GOPAS s primárním zaměřením na oblasti Windows Server, Active Directory a Office 365.

Certifikácia

MCSA: Office 365; MCSA: Windows Server 2016

Lubomír Ošmera

Lubomír Ošmera

Odborný konzultant, lektor

Lektor, konzultant a architekt v oblasti Microsoft technológií. Jeho primárne zameranie je bezpečnosť Microsoft sveta (cloudového aj onprem). Implementuje bezpečnostné technológie ako do malých spoločností, tak do medzinárodných korporácií.

Certifikácia

MCSE, MCT, CEH, CND

Ondřej Ševeček

Ondřej Ševeček

odborný konzultant, lektor

Zabývá se technologiemi Microsoft a specializuje se na bezpečnost, ověřování a správu identit, kryptografii, PKI a forenzní šetření v podnikovém prostředí, programuje v C++, C#, JavaScript a PowerShell.

Certifikácia

CISA, MCSM, CEH, CHFI

Jiří Činčura

Jiří Činčura

Software engineer, lektor, speaker a blogger

Expert na .NET, C# a Firebird. Zaměřuje se na datové a business vrstvy, jazykové konstrukce, paralelizmus, databáze a výkonnost aplikací. Pracuje jako software engineer pro Microsoft. Speaker a blogger na tabsoverspaces.com a lektor v GOPASu.

Certifikácia

Microsoft MVP

André Melancia

André Melancia

Human Being 🌈

Má více než 23 let zkušeností s vývojem informačních a multimediálních systémů, DBA, řízením projektů a IT. Organizátor Data Community, IT Pro Portugal a PowerShell Portugal a moderátor v mnoha dalších online komunitách.

Certifikácia

Microsoft Certified Trainer (MCT)

REGISTRÁCIA

TechEd
 • Registrácia ešte nie je spustená.
  Vyplňte nám email
  a ozveme sa Vám prednostne
  so spustením registrácie.

* uvedená cena je bez DPH

TechEd
 • Registrácia ešte nie je spustená.
  Vyplňte nám email
  a ozveme sa Vám prednostne
  so spustením registrácie.

* uvedená cena je bez DPH

Newsletter

S našim newsletterom Vám už žiadna novinka neunikne!

MIESTO KONANIA

Premiere Cinemas Praha Hostivař

Vivo!, Švehlova 1391/32, Praha 10-Hostivař

Ako sa k nám dostanete?

Metro

Vystúpte na stanici Strašnická (linka A) a prestúpte na električku číslo 22 (smer Nádraží Hostivař). Vystúpte na zastávke Obchodní centrum Hostivař. Vchod do obchodného centra Vivo je priamo oproti zastávke.

Električka

Využite električku 22 alebo 26 a vystúpte na zastávke Obchodní centrum Hostivař. Vchod do obchodného centra Vivo je priamo oproti zastávke.


Autobus

Využite autobus 154 alebo 177 na autobusovú zastávku Obchodní centrum Hostivař. Vchod do obchodného centra Vivo je priamo oproti zastávke.

Vlak

Vystúpte v stanici Záhradní Město alebo Praha-Hostivař. Následne využite MHD do zastávky Obchodní centrum Hostivař.

Auto

Parkovanie je možné v obchodnom centre Vivo zadarmo.

Partneri konferencie

Gold Partner

Partner

Mediálny partner

Community Partner