21. ročník největší a každoročně opakované československé konference TechEd 2023.
Těšit se můžete na přednášky předních českých a slovenských odborníků ze světa informačních technologií.
Konference je určená pro IT a databázové specialisty, vývojáře, bezpečnostní odborníky a všechny, kteří chtějí mít přehled o současných a budoucích trendech v oblasti produktů Microsoft a IT.
Celá konference proběhne v hybridní podobě - 3 dny v Praze nebo na online streamu.
dny konference
přednášek
přednášejících
účastníků
08:30 - 09:00
08:30 - 09:00
08:30 - 09:00
09:00 - 09:30
09:00 - 09:30
09:00 - 09:30
09:30 - 10:30
Role IT se v čase mění a poslední dobou se mění velmi rychle. Z toho plynou velké nároky jak na lidi z byznysu, tak na lidi v IT. Pojďme e společně zamyslet nad tím, co je vlastně naší úlohou, jak si v tom udělat jasno a co to pro nás znamená.
Ke stažení
Martin Vitouš
09:30 - 10:30
Tradiční úvodní přednáška shrnující novinky v aktuální verzi C#, .NETu a Visual Studia pro (zejména) webové vývojáře.
Ke stažení
Michal Altair Valášek
09:30 - 10:30
Nedávný přírůstek do rodiny služeb Microsoft 365 budí v mnohých rozpaky. Microsoft Viva: … „Co to sakra je? Proč to tu vlastně je? Mělo by se to nasadit? Mohlo by to pomoci uživatelům?“ Představíme si všechny komponenty této platformy i možné odpovědi na výše uvedené otázky.
Ke stažení
Petr Vlk
10:45 - 11:45
Roční kadence vydávání nových verzí .NETu je neúprosná, a tak tu máme C# 11. V této přednášce se na novinky podíváme a kriticky zhodnotíme situaci.
Ke stažení
Jiří Činčura
10:45 - 11:45
Vytváříte tradiční MVC nebo Razor Pages a potřebujete do nich vdechnout více interaktivity? Blazor Server lze díky své povaze snadno integrovat do stávajících aplikací a vytvořit tak části webu s nádechem SPA takřka bez zásahu do existujícího kódu. A v .NET 8 půjdou ještě větší kouzla!
Ke stažení
Miroslav Holec
10:45 - 11:45
William Ischanoe
12:00 - 13:00
Přednáška se zabývá nejnovějšími aktualizacemi a funkcemi služby Azure Arc od společnosti Microsoft a tím, jak umožňuje organizacím spravovat jejich hybridní, cloudová a kontejnerová prostředí s větší agilitou a efektivitou. Na přednášce se dozvíte novinky z Azure Arc, jako je například podpora pro Azure Private Link, nové možnosti správy zásad a integrace s Azure Policy a Azure Monitor.
Ke stažení
Mikhail Khviadchenia
12:00 - 13:00
Na přednášce si představíme koncept Window Functions v jazyce T-SQL, který nám umožňuje s pomocí klíčového slova OVER přesměrovat podmnožinu výsledku našeho dotazu do agregačních, offsetových či rankovacích funkcí a tím podstatně zjednodušit zápisy i zvýšit výkon některých našich analytických dotazů.
David Gešvindr
12:00 - 13:00
Správně použité cacheování je jedním z důležitých nástrojů jak zvýšit výkon webové aplikace. Správně použít cacheování je ale těžké, a nesprávné použití udělá víc škody než užitku. Ukážu vám tři způsoby cacheování v ASP.NET Core: Response Cache, Output Cache a Object Cache. Ukážu vám i jak zařídit závislost na externích zdrojích (typicky na souborech) anebo jak zařídit cacheování na webové farmě.
Ke stažení
Michal Altair Valášek
13:00 - 14:00
13:00 - 14:00
13:00 - 14:00
14:00 - 15:00
Přijďte se podívat, jak funguje OpenAI chat a jak přidat pomocí Azure OpenAI Service chatbota do vlastní aplikace. Jak takového chatbota naučit čerstvé znalosti? Jak ho omezit na určité téma? Live demo přípravy in-app chatu.
Robert Haken
14:00 - 15:00
Počet kybernetických útoků neustále narůstá. Stejně jako ochrana proti kybernetickým útokům je důležitá také ochrana informací. Nejen proto je téma ochrany informací v poslední době skloňováno čím dál častěji.
Dozvíte, co je Microsoft Purview Information Protection (dříve AIP) a jak tuto technologii používat pro ochranu citlivých dat v cloudu i na koncových zařízeních. Povíme si, jak je možné vaše dokumenty a e-maily klasifikovat a šifrovat díky využití labelů neboli štítků. Také se seznámíte s technologií Data Loss Prevention (DLP), která slouží k ochraně úniku citlivých informací, včetně ochrany proti úniku z koncových zařízeních (EndPoint DLP).
Prezentace bude obohacena praktickými ukázkami, jak tyto technologie mohu pomoci při ochraně informací.
Jakub Urban
14:00 - 15:00
Kaskádové styly jsou fajn, pokud jich máte málo. Ale co když jsou pro složitější weby pravidel stovky nebo tisíce? Pak pomůže preprocesor SASS/SCSS. Ten do jazyka CSS přináší věci, které v něm chybí: přehlednější zápis pravidel, vizuální dědičnost, proměnné, funkce matematické i jiné a řadu dalších. Představím vám jak jazyk SASS/SCSS samotný, tak nástroje. Jak s ním pracovat ve Visual Studiu, VS Code a dalších vývojových prostředích.
Ke stažení
Michal Altair Valášek
15:15 - 16:15
V dnešní geopolitické situaci i v rámci pokračující digitalizace a automatizace nabývá na významu řešení kybernetické bezpečnosti provozních technologií (tzv. Operational Technologies – OT), které jsou jádrem kritické infrastruktury států i většiny průmyslových podniků.
Současně se v rámci průmyslového pokroku neustále zrychluje konvergence OT a ICT technologií. Sbližování dříve odlišných světů přináší vznik nových kybernetických hrozeb, které dosud nebyly v průmyslovém prostředí přítomné a jsou výzvou z hlediska řízení kybernetické bezpečnosti.
Jednou z reakcí je mimo jiné nová směrnice Evropské Unie NIS2 a její národní aplikace v rámci nové verze Zákona o kybernetické bezpečnosti, která přináší pro organizace mnoho nových povinností. Najít včas vhodné řešení pro zabezpečení OT technologií může být pro mnohé podniky otázkou existence.
Ilja David
15:15 - 16:15
Co děláte, pokud si někdo stěžuje na výkon vaší aplikace? Jak hledáte skrytý problém a zda vůbec nastal? Může za to externí služba, přetížený endpoint nebo snad problém s cachováním? Prometheus je open-source monitoring nástroj, který vám pomůže nahlédnout pod pokličku skrz metriky. Na této přednášce se dozvíte, jak Prometheus funguje a uvidíte praktické příklady jeho použití pro nejrůznější scénáře, se kterými se v praxi můžete setkat. Mimo jiné i to, jak s ním sledujeme metriky v Minipivovaru Jičín.
Ke stažení
Tomáš Jecha
15:15 - 16:15
Klauzuli JOIN používáme prakticky v každém databázovém dotazu, ale víte, jak skutečně funguje? Na přednášce si zopakujeme logické zpracování klauzule JOIN v jazyce T-SQL a následně se zaměříme na to, jaké algoritmy Microsoft SQL Server používá pro propojení načítaných dat z více tabulek, jak správně přečíst exekuční plán a hlavně jak můžeme jako vývojáři optimalizovat výkon našich dotazů načítajících data z více tabulek.
David Gešvindr
16:30 - 17:30
if ($interested) {Get-TechEdSession -subject 'Powershell function‘ -when utery -where $TechEd_location}
Ke stažení
Martin Čížek
16:30 - 17:30
Na této přednášce vám představím několik způsobů, jak můžete na svém počítači nebo na cizím webovém serveru uschovat soubory tak, aby je tam nikdo nenašel a nesmazal je. Popsané metody se zaměří například na zneužití ADS, spojování binárních kopií, steganografii, atd.
Roman Kümmel
16:30 - 17:30
NativeAOT je relativně nová věc v .NETu. Na této přednášce se s technologií NativeAOT seznámíme, řekneme si k čemu je to dobre, jaká jsou omezení, jaké výhody a samozřejmě jak celé soukolí kompletně nativniho kódu v .NETu používat.
Ke stažení
Jiří Činčura
09:00 - 10:00
Entity Framework Core uhání obrovskými kroky kupředu. A i verze 7 se nedrží pozadu a přidavá nové, a velmi zajímavé funkce. Někdo řekl JSON? Nebo výkon?
Ke stažení
Jiří Činčura
09:00 - 10:00
ASP.NET Core Health Checks jsou způsob, jakým může aplikace otestovat sama sebe a externímu monitoringu ukázat, že se těší dobrému zdraví. Ukážu vám také, jak Health Checks používat za hranicemi obvyklého Hello World: jak sledovat služby běžící na pozadí v rámci aplikace, ale i jak využít veřejné sledovací nástroje pro sledování stavu služeb, které jsou schované ve vnitřní síti a nelze se na ně dostat zvenčí.
Ke stažení
Michal Altair Valášek
09:00 - 10:00
Pojďme se společně podívat na jednu poměrně rozšířenou zranitelnost webových aplikací pojmenovanou Local Session Poisoning. Úspěšný útok skrz tuto zranitelnost bude pravděpodobně zničující, přičemž zneužijí je tak snadné, že jej zvládne i negramotný člověk. Pokud se chcete dozvědět o možnosti, jak lze ovládnout tisíce webových aplikací jedním jediným úderem do klávesnice, pak je tato přednáška určena právě vám.
Roman Kümmel
10:15 - 11:15
Vladimír Mužný
10:15 - 11:15
V rámci přednášky si ukážeme jak využít jednotné, komplexní a integrované řešení pro posílení zabezpečení Vašich cloudových prostředí v Microsoft Azure, Amazon AWS a Google GCP.
Marek Chmel
10:15 - 11:15
This is a presentation I usually do for my clients when they want reasons to switch to .NET; it includes a lot of benchmarks, some C# language features, some new API introduction and some concepts about how the new CLR/JIT/GC is different; mostly information that has been available publicly, compiled and filtered through my lens.
Ke stažení
Ákos Nagy
11:30 - 12:30
O komunikačním protokolu MQTT se hodně mluví v souvislosti s IoT zařízeními. Je pravda, že je pro ně extrémně vhodný. Ale zdaleka to není jeho jediné využití. MQTT je výtečnou volbou i pro "velké" aplikace, které potřebují elegantní, jednoduchý a zároveň robustní systém pro předávání zpráv v pub/sub architektuře. Ukážu vám, jakým způsobem lze využívat MQTT z prostředí .NET, ale třeba i z jednoduchých mikrokontrolerů za desetikoruny. A třeba jak tyto dvě věci jednoduše propojit.
Ke stažení
Michal Altair Valášek
11:30 - 12:30
Vícefaktorové ověření je samozřejmě bezpečnostní povinnost. Jenom na to nemůžete spoléhat jako na ultimátní bezpečnost. Přihlašovat se z nezabezpečeného prostředí je smrtící, bez ohledu na MFA nebo nic.
Ondřej Ševeček
11:30 - 12:30
Digitální transformace a změny paradigmatu v automotive, potřeba změny mindsetu, delivery modelu, pohledu na zákazníka. Co způsobil převažující podíl IT v odvětví. od modelu T k elektromobilitě. Je čistý elektromobil v souladu s Service continuity?
Ke stažení
Jiří Pilný
12:30 - 13:20
12:30 - 13:20
12:30 - 13:20
13:20 - 14:20
Vladimír Mužný
13:20 - 14:20
Co můžete získat nasazením řešení Sentinel? Více než jen řešení SIEM (Security Information and Event Management) a orchestrace, automatizace a reakce zabezpečení (SOAR). Perspektiva pohledu Microsoft Sentinel na vaše prostředí snižuje stres ze stále sofistikovanějších útoků, rostoucích objemů výstrah a rizika dlouhých časových rámců řešení. Reagujte rychle pomocí integrované orchestrace a automatizace rutinních úloh, kterých hromadně přibývá.
Oldřich Šrubař
13:20 - 14:20
.NET aplikace běží na Linux SKORO stejně jako na Windows a běh v Docker kontejneru je SKORO stejný jako v operačním systému. V přednášce se pokusíme definovat význam slova SKORO a také si ukázat některé praktické ukázky pro životní cyklus .NET aplikací na Kubernetes (konfigurace, nasazení, upgrade apod.)
Ke stažení
Michael Juřek
14:35 - 15:35
Ondřej Limberk
14:35 - 15:35
V souvislosti s autentizací REST API se často mluví o OData, JWT a podobně. Ale pro mnoho (zejména M2M) API jsou pořád nejlepší variantou staré dobré API klíče. Ukážu vám postup, jakým to celé naimplementovat správně, rozšiřitelně a kompatibilně jak s obecnými standardy, tak s ASP.NET Core infrastrukturou.
Ke stažení
Michal Altair Valášek
14:35 - 15:35
AI will eventually take over the world, but if it gets hacked...
This is a demo-driven session, suited for developers, data engineers, data scientists and security consultants. Both exploits and security recommendations to avoid them will be covered.
Disclaimer: No Borg cubes were harmed in making this session.
André Melancia
15:50 - 16:50
Nejbezpečnější způsob přihlašováni se do firemní VPN nebo WiFi je pomocí klientských certifikátů. Jak ale takové certifikáty dostat do mobilních zařízení? Jedním z řešení může být použití služby Microsoft Intune a její integrace s firemní PKI. Na přednášce si ukážeme možnosti této technologie a podíváme se na doporučené nastavení.
Ke stažení
Michael Grafnetter
15:50 - 16:50
V první části přednášky se podíváme na vybrané novinky Blazor v .NET7 a co se chystá do .NET8 (Blazor United). V druhé části si krátce ukážeme, jak lze použít v nových verzích .NET gRPC komunikaci v režimu code-first – můžete tak například z Blazor WASM frontendu transparentně volat ASP.NET Core backendové služby, aniž byste opustili C# zdrojový kód. Netrapte se s .proto soubory nebo dokonce uspořádáním REST API či GraphQL.
Robert Haken
15:50 - 16:50
Databáze v cloudu je dnes běžná věc, ale správně nastavena konektivita může způsobit mnoho vrásek jak síťovým, tak databázovým administrátorům. Azure SQL nabízí plejádu možností pro robustní a bezpečnou konektivitu k Vašim relačním datum v cloudu a společně si v rámci přednášky ukážeme a vysvětlíme, jak je správně použít.
Marek Chmel
17:00 - 17:30
Lidská činnost se digitalizuje a tak i zločin se digitalizuje. Jaká je realita útoků? Jak vypadají z pohledu XDR technologií? Jaké je poučení a co by úspěšným průnikům zabránilo? Dozvite se!
Jan Pilař
18:30 - 21:30
Zveme Vás na TechEd párty! (Pouze pro účastníky s fyzickou registrací.)
Harlequin Praha
Oblouková mezi domy 6 až 8, dvorní trakt
101 00 Praha 10
www.harlequinpraha.cz
Již tradičně na vás čeká naše tramvaj, která vás odveze až na párty.
Sraz bude v 17:45 u GOPAS stánku v kině.
18:30 - 21:30
Zveme Vás na TechEd párty! (Pouze pro účastníky s fyzickou registrací.)
Harlequin Praha
Oblouková mezi domy 6 až 8, dvorní trakt
101 00 Praha 10
www.harlequinpraha.cz
18:30 - 21:30
Zveme Vás na TechEd párty! (Pouze pro účastníky s fyzickou registrací.)
Harlequin Praha
Oblouková mezi domy 6 až 8, dvorní trakt
101 00 Praha 10
www.harlequinpraha.cz
09:00 - 10:00
Na svém počítači ji nejspíš máte v desítkách kopií a ani o tom nevíte. Řeč je o embedded databázi Sqlite, kterou používá velké množství desktopových i mobilních aplikací. V mnoha případech je ale vhodná i pro web. Je malá, elegantní, zdarma a překvapivě výkonná. Ve své přednášce vám ukážu, co Sqlite umí, jak se dá použít na webu v ASP.NET (včetně návodu jak napsat univerzální datovou vrstvu fungující proti Microsoft SQL Serveru i proti Sqlite), jak databáze spravovat a zálohovat.
Ke stažení
Michal Altair Valášek
09:00 - 10:00
Pokud někomu potřebujeme přidělit privilegované oprávnění do Microsoft 365 či MS Azure, přidělíme mu vhodnou roli, ve které jsou obsažena potřebná oprávnění. Ale jakou roli z toho ohromného množství vybrat? Zadání je jednoduché - role musí mít všechna potřebná oprávnění ale zároveň ideálně nic navíc. Pěkná teorie, avšak, jak to realizovat? Tato přednáška popíše koncepci, strategii a klíčové informace o RBACu v Microsoft cloudu. Nebudou chybět notes from the field z velkých korporátních prostředí! A jak pak tyto účty chránit? Pokud se totiž některých účtů s rolí zmocní útočník, může to ihned skončit kompromitací celého tenantu...A možná vás překvapí, že nyní nemluvím o roli global admina, ale například na pohled nevinně vypadající roli application developera, která je v rukou útočníka smrtelnou zbraní. Přidělovat role jen na dobu nezbytně nutnou je vhodné řešení? Ano, k tomu máme k dispoizici Azure PIM - zabudované řešení, které umožní přidělovat role uživatelům na vyžádání, po schválění a na dobu nezbytně nutnou, navíc je velmi jednoduchá na používání. Ukážeme si ji prakticky.
Ke stažení
Lubomír Ošmera
09:00 - 10:00
Cognitive services can recognise objects, faces, describe images, understand speech and language, perform advanced searches and so much more.
You can use these services with Azure Bots and IoT to build human interactive cars and houses, or simply interact with clients.
If you are a developer and know nothing about Azure Cognitive Services, this is a good place to start.
Disclaimer: Azure Cognitive Services can't drive a car. They're not 18 years old yet.
André Melancia
10:15 - 11:15
Bezpečnostní řešení LAPS (Local Administrator Password solution) prošlo zásadními úpravami a po několika letech přichází přepracované řešení zabudované do nových buildů Windows 10 a Windows 11. Toto řešení přináší i některé zásadní novinky, jako např. možnost ukládat adminská hesla v šifrované podobě či ukládat hesla kromě onprem Active Directory i do Azure Active Directory. V přednášce nejdříve zopakujeme hlavní účel a principy tohoto řešení, následně vysvětlíme, co zajímavého přináší nově přepracovaná verze, jak ji zaintegrovat do existující infrastruktury a také jak je možné uložená adminská hesla číst z MS cloudu.
Ke stažení
Lubomír Ošmera
10:15 - 11:15
This is an introduction to some of the (probably) lesser-known ASP.NET Core Identity interfaces that can help you to improve security in your application.
Ke stažení
Ákos Nagy
10:15 - 11:15
Přednáška si klade za cíl předvést možnosti jednotlivých on-prem, cloud a hybrid prostředí v oblastech každodenní správy koncových bodů. Dále pak seznámit se s novinkou Microsoft Intune Suite a podívat se na přínosy pokročilé analýzy koncových bodů, správy oprávnění koncového bodu, Microsoft Tunnel for Mobile Application Managementu, pomoci na dálku a správy speciálních zařízení.
Ke stažení
Petr Košec
11:30 - 12:30
Jiří Neoral
11:30 - 12:30
Microsoft inovoval Minimal APIs ve verzi .NET 7 o nové užitečné funkce. Teď už přes své minimalistické pojetí není problém technologii používat pro vývoj API většího rozsahu a to bez nutnosti vytvářet obskurní controllery. Ukážu jak vše funguje, a co nového můžete od .NET 7 na projektech používat.
Miroslav Holec
11:30 - 12:30
Zajímá vás, jak funguje ověřování v Azure AD? Co jsou access a refresh tokeny? Na této přednášce vás s nimi seznámím. Ukážeme si, jak se tyto tokeny dají zobrazovat a zkoumat, když ověřování nefunguje správně. Ukážeme si, jak již vygenerované tokeny zneplatnit a jak rychle se toto zneplatnění projeví. Zároveň si vysvětlíme, jak se aplikují Conditional Access politiky a že mohou existovat situace, kdy se jeho prověření lze vyhnout.
Lukáš Brázda
12:30 - 13:30
12:30 - 13:30
12:30 - 13:30
13:30 - 14:30
Již tradiční setkání nad novinkami v produktu Microsoft Configuration Manager za poslední rok (vydání: 2203, 2211 a-2207) se zaměřením na oblasti Cloud-attached managementu, Site infrastruktury, Software Updates a Endpoint Managementu.
Ke stažení
Petr Košec
13:30 - 14:30
Jan Pospíšil
13:30 - 14:30
Tato přednáška se zabývá základy virtuálních sítí v Azure a jejich souvisejícími službami, jako jsou NSG, VPN, subnet a load balancer. Dozvíte se, jak vytvářet a spravovat virtuální sítě, jak nastavovat pravidla pro zabezpečení a směrování síťového provozu, jak propojovat virtuální sítě pomocí VPN a peering, a jak využívat load balancer pro zajištění dostupnosti a škálovatelnosti vašich aplikací. Tato přednáška je určena pro začátečníky.
Ke stažení
Štěpán Bechynský
14:30 - 14:45
V průběhu přestávky proběhne vyhlášení vítězů soutěže EPAM. Slosování a vyhlášení proběhnu na stánku EPAM.
14:30 - 14:45
V průběhu přestávky proběhne vyhlášení vítězů soutěže EPAM. Slosování a vyhlášení proběhnu na stánku EPAM.
14:30 - 14:45
V průběhu přestávky proběhne vyhlášení vítězů soutěže EPAM. Slosování a vyhlášení proběhnu na stánku EPAM.
14:45 - 15:45
Uvažujete nebo již máte Power BI nasazeno ve firmě? Publikujete a sdílíte reporty, ale požadavky neustále rostou? Všechno je pomalé? Jak nastavit firemní reporting a nebýt otrokem webové služby? Kde jsou slabá/silná místa webové služby, efektivní práce s daty, jak službu monitorovat a jak řešit její přetížení? O tom všem si budeme povídat. Téma je to obrovské a my budeme absolvovat průlet klíčovými body v podobě klasického semináře s Q&A závěrem.
Ke stažení
Martin Haman
14:45 - 15:45
REST API musíme nejen psát, ale i konzumovat. Že to není vždy jednoduché se přesvědčil v praxi každý. Ukážu jak správně pracovat s třídou HttpClient, jak využít Cancellation Tokeny, jak se postavit k chybám a výjimkám, vysvětlím využití nového rozhraní IAsyncEnumerable a nevynechám ani oblíbené návrhové vzory při konzumaci HTTP API.
Miroslav Holec
14:45 - 15:45
Řízení přístupových oprávnění na souborovém serveru mnohdy skýtá řadu úskalí a obtížně řešitelných situací. Na některé z nich by mohla být odpovědí technologie Windows Serveru Dynamic Access Control. Pomohlo by vám spravovat řízení přístupu centrálně z AD? Nebo nastavovat oprávnění pomocí AD atributů, namísto členství ve skupinách? Potřebujete řídit oprávnění i podle zařízení, ze kterého uživatelé přistupují? Třešničkou na dortu potom může být integrace s klasifikací dat.
Lukáš Brázda
16:00 - 17:00
Udělejme si pořádek v tom, jaká vidíte zařízení v Azure AD a jak se to projevuje v Intune. Každý způsob připojení má svůj název a svoje funkce. Připojovat počítače mohou jak obyčejní uživatelé, tak správci a je vhodné to trošku omezit. Jinak nastane nepřehledné a nefunkční peklo.
Ondřej Ševeček
16:00 - 17:00
Curious about the world of AI but don't know where to start? Look no further than my lecture "AI Science 101 - Create Your First Neural Network"! I will guide you through the exciting world of neural networks. We will reveal the hidden secrets of neural network anatomy and continue with deep learning. No prior experience with neural networks or AI? No problem! We'll start with the basics and take you through the process step by step, from data preprocessing to model architecture. You'll learn how to train and evaluate your own neural network and leave the lecture feeling like an AI pro!* Join me for "AI Science 101 - Create Your First Neural Network" and discover the wonders of AI for yourself. Don't miss out on this fantastic opportunity to start your journey into the world of neural networks!
Jan Pospíšil
16:00 - 17:00
Pojem služba se ve středně velkých českých firmách již zabydlel. Někteří ji vyvíjí, jiní poskytují, další podporují, aby ji zákazníci mohli konzumovat. Ať už se nacházíte v jakékoli libovolné částí řetězce, tak většina z Vás volá po zrychlení IT, po automatizacích a spolupráci. Ale jen ti, jež uchopí cloud a nástroje správně, se udrží na trhu. Optimalizace a automatizace přinese změnu ve firemní kultuře, jež se stane lukrativnější pro uchazeče. Ostatní se je budou jenom snažit dohnat. Pojďme spolu nahlédnout na témata, která zrychlují IT. Rozebereme a vysvětlíme si dva pojmy SRE a DevOps, doplněné o „takeaway“ sumáře a kroky, vedoucí k transformaci k rychlejším zítřkům.
David Alimov
Změna programu vyhrazena.
DevOps Architect
Působí jako DevOps Architect ve společnosti KPCS CZ, kde zákazníkům pomáhá s analýzou vyspělosti DevOps, na které staví potřebné kroky k urychlení a optimalizaci zákaznického IT.
Odborný konzultant, lektor, vývojář
Odborný konzultant a lektor. Ve všech těchto rolích se zabývá tvorbou, provozem a zabezpečením webových aplikací na platformě ASP.NET. Je také lektorem v GOPASu.
Certifikace
Microsoft ASP.NET MVP
Technický konzultant IoT řešení
Lektor, konzultant a specialista produktů Microsoft. Pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na MS Azure, staral se o projekty IoT a nyní vzdělává partnery společnosti Microsoft.
Lukáš Brázda působí jako odborný konzultant a správce sítí založených převážně na řešeních společnosti Microsoft. Aktuálně je lektorem počítačové školy GOPAS s primárním zaměřením na oblasti Windows Server, Active Directory a Office 365.
Certifikace
MCSA: Office 365; MCSA: Windows Server 2016
Software engineer, lektor, speaker a blogger
Expert na .NET, C# a Firebird. Zaměřuje se na datové a business vrstvy, jazykové konstrukce, paralelizmus, databáze a výkonnost aplikací. Pracuje jako software engineer pro Microsoft. Speaker a blogger na tabsoverspaces.com a lektor v GOPASu.
Certifikace
Microsoft MVP
Odborný konzultant, lektor
Certifikace
MCSA, MCSE, MCITP, MCTS, Azure Administrator, Azure Network Engineer, MCT
Cyber Security Architect
Působí jako OT Cyber Security Architect v KPCS, kde má na starosti nově vznikající tým OT kybernetické bezpečnosti. Předtím pracoval například v Airbus Defence and Space nebo v DNV.
Odborný konzultant, lektor
Specialista na vývoj a správu databází v MS SQL Serveru, návrh architektury cloudových služeb v MS Azure a na vývoj webových aplikací v ASP.NETu. Je produktovým manažerem a lektorem v GOPASu.
Certifikace
MCT, MSP, MCSE: Data Platform, MVP
Bezpečnostní analytik, vývojář a odborný konzultant
Specialista na infrastrukturní bezpečnost, Microsoft Azure a Windows PowerShell. Je autorem unikátní sady nástrojů DSInternals, která je určena pro auditory a penetrační testery Active Directory.
Certifikace
MCT, MCITP, MS MVP
Software & Cloud architect, Founder
Vývojář a zakladatel společnosti HAVIT. Je také řečníkem bloggerem, mentorem a leaderem - stále ochotný pomáhat ostatním tvořit lepší aplikace.
Certifikace
MVP AMVP ASP.NET/IIS, MCT
* uvedená cena je bez DPH
* uvedená cena je bez DPH
Vystupte ve stanici Strašnická (linka A) a přestupte na tramvaj číslo 22 (směr Nádraží Hostivař). Vystupte na zastávce Obchodní centrum Hostivař. Vchod do obchodního centra Vivo je přímo proti zastávce.
Využijte tramvaj 22 nebo 26 a vystupte na zastávce Obchodní centrum Hostivař. Vchod do obchodního centra Vivo je přímo proti zastávce.
Využijte autobus 154 nebo 177 na autobusovou zastávku Obchodní centrum Hostivař. Vchod do obchodního centra Vivo je přímo proti zastávce.
Vystupte ve stanice Zahradní Město nebo Praha-Hostivař. Následně využijte MHD do zastávky Obchodní centrum Hostivař.
Parkování je možné v obchodním centru Vivo zdarma.